Vishay/Dale RLR05C8200GRRSL
RLR05C8200GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C8200GRRSL
Brief Description
RES 820 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C8200GRRSL.pdf
Availability of RLR05C8200GRRSL
QUANTITY
RLR05C8200GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C8200GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C8200GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C8200GRRSL
Related LinksRLR05C8, RLR05C8200GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C8200GRRSL Details Description
Related parts for RLR05C8200GRRSL
RES SMD 47 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE WRAP SPIRAP 1/4IN BLK 50' datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 20SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 72POS 3A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 26POS TIN datasheet.pdf
RES 150K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3POS SLD CUP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf