Vishay/Dale RLR05C8202GRRSL
RLR05C8202GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C8202GRRSL
Brief Description
RES 82K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C8202GRRSL.pdf
Availability of RLR05C8202GRRSL
QUANTITY
RLR05C8202GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C8202GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C8202GRRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C8202GRRSL
Related LinksRLR05C8, RLR05C8202GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C8202GRRSL Details Description
Related parts for RLR05C8202GRRSL
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMB datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ 1/2 WAVE DIPOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 10-12AWG #10 datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDTX2 20A 12V datasheet.pdf
EDGE COAXIAL 100X100MM WHITE datasheet.pdf
OSC OCXO 13.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CTV 29C 29#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf
4.20 mA Transmitter IC datasheet.pdf