Vishay/Dale RLR05C8203GPRSL
RLR05C8203GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C8203GPRSL
Brief Description
RES 820K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C8203GPRSL.pdf
Availability of RLR05C8203GPRSL
QUANTITY
RLR05C8203GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C8203GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C8203GPRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C8203GPRSL
Related LinksRLR05C8, RLR05C8203GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C8203GPRSL Details Description
Related parts for RLR05C8203GPRSL
LED 7-SEG .56 DUAL S-RED CC DIR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 2.67 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 186 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
5+5 WAY F CRIMP S/BORE W/REVERSE datasheet.pdf
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 10MM datasheet.pdf
BAG 4X24" MOISTURE BARRIER 1=1EA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
DSUB 37 F CRIMP CLIN FO ZINC datasheet.pdf