Vishay/Dale RLR05C8252FSRSL
RLR05C8252FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C8252FSRSL
Brief Description
RES 82.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C8252FSRSL.pdf
Availability of RLR05C8252FSRSL
QUANTITY
RLR05C8252FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C8252FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C8252FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C8252FSRSL
Related LinksRLR05C8, RLR05C8252FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C8252FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C8252FSRSL
FUSE GLASS 16A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN FFC TOP 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWY 30POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC I-CODE SLI UNCASED FOIL datasheet.pdf
SENSOR PRES 15 PSI ABSOL 3.3V datasheet.pdf
TERMINAL WAP/WTD 6/4 FF datasheet.pdf
EJECTOR PCB 1.1" NYL 0.062" GRN datasheet.pdf
A-INL-M20-N-S datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.8VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf