Vishay/Dale RLR05C9091FRB14
RLR05C9091FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9091FRB14
Brief Description
RES 9.09K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9091FRB14.pdf
Availability of RLR05C9091FRB14
QUANTITY
RLR05C9091FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9091FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C9091FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9091FRB14
Related LinksRLR05C9, RLR05C9091FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9091FRB14 Details Description
Related parts for RLR05C9091FRB14
IC TXRX RS-232 RS-422 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 190POS .050" SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 52V 2000W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/ADJ 3A DDPAK datasheet.pdf
CONN CIRC DIN RCPT 7POS BLK R/A datasheet.pdf
CABLE 5COND 10AWG BLACK 250' datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.57A 280 MOHM datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R064MS-4,0C1-2 datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf