Vishay/Dale RLR05C9091FSRSL
RLR05C9091FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9091FSRSL
Brief Description
RES 9.09K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9091FSRSL.pdf
Availability of RLR05C9091FSRSL
QUANTITY
RLR05C9091FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9091FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9091FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9091FSRSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9091FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9091FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C9091FSRSL
CHOKE COMMON MODE 33 OHMS SMD datasheet.pdf
JUMPER 6MM 33A 6POS ZDU4/ZEI 16 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CARD GUIDE PRESS 2.5X0.078" BLK datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A PMDU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf