Vishay/Dale RLR05C9092FSB14
RLR05C9092FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9092FSB14
Brief Description
RES 90.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9092FSB14.pdf
Availability of RLR05C9092FSB14
QUANTITY
RLR05C9092FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9092FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C9092FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9092FSB14
Related LinksRLR05C9, RLR05C9092FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9092FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C9092FSB14
MOSFET N-CH 30V 30A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 5V INPUT datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT T-LAG 10A 600V datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 3A TP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
FUSE AUTO 5A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
TV 128C 128#22D SKT RECP datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 7-50PF 50V SMD datasheet.pdf