Vishay/Dale RLR05C9093FPRSL
RLR05C9093FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9093FPRSL
Brief Description
RES 909K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9093FPRSL.pdf
Availability of RLR05C9093FPRSL
QUANTITY
RLR05C9093FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9093FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9093FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9093FPRSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9093FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9093FPRSL Details Description
Related parts for RLR05C9093FPRSL
PHOTO TRANS BLACK LEN 860NM SIDE datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 209FBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.4V 4-USP datasheet.pdf