Vishay/Dale RLR05C9101GPBSL
RLR05C9101GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9101GPBSL
Brief Description
RES 9.1K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9101GPBSL.pdf
Availability of RLR05C9101GPBSL
QUANTITY
RLR05C9101GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9101GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9101GPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9101GPBSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9101GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9101GPBSL Details Description
Related parts for RLR05C9101GPBSL
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IGBT MODULE TRENCH PHASE LEG D1 datasheet.pdf
PLUG WATERTITE SAFEWAY 15A/10A datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 68.1KOHM 0.01% 0.3W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS BLACK datasheet.pdf