Vishay/Dale RLR05C9101GRBSL
RLR05C9101GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9101GRBSL
Brief Description
RES 9.1K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9101GRBSL.pdf
Availability of RLR05C9101GRBSL
QUANTITY
RLR05C9101GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9101GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9101GRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9101GRBSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9101GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9101GRBSL Details Description
Related parts for RLR05C9101GRBSL
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC RFID AFE 13.56MHZ 32QFN datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC VOLT DET TIME DLY 4.0V 4-USPN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
ANALOG TIMER - PM4HW datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 350MA 660 MOHM datasheet.pdf