Vishay/Dale RLR05C9101GSRSL
RLR05C9101GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9101GSRSL
Brief Description
RES 9.1K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9101GSRSL.pdf
Availability of RLR05C9101GSRSL
QUANTITY
RLR05C9101GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9101GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9101GSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9101GSRSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9101GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9101GSRSL Details Description
Related parts for RLR05C9101GSRSL
FIXED IND 220UH 1.16A 390 MOHM datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 3.9A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 16 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OPTION CARD TACHOMETER LDD RATE datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 5W T18 datasheet.pdf