Vishay/Dale RLR05C9310FSBSL
RLR05C9310FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9310FSBSL
Brief Description
RES 931 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9310FSBSL.pdf
Availability of RLR05C9310FSBSL
QUANTITY
RLR05C9310FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9310FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9310FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9310FSBSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9310FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9310FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C9310FSBSL
CIR BRKR THRM 300MA 240VAC 60VDC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
OSC VCXO 200.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
MQC-F-APPL. datasheet.pdf
6.5MM WTB RCPT HSE PBTP BLK 4CKT datasheet.pdf
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD datasheet.pdf