Vishay/Dale RLR05C9530FPRSL
RLR05C9530FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9530FPRSL
Brief Description
RES 953 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9530FPRSL.pdf
Availability of RLR05C9530FPRSL
QUANTITY
RLR05C9530FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9530FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9530FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9530FPRSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9530FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9530FPRSL Details Description
Related parts for RLR05C9530FPRSL
IC OP AMP GP 1.4MHZ RR SC70-5 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX7033 433MHZ datasheet.pdf
TVS DIODE 4.3VWM SOT953 datasheet.pdf
IC CTLR INTERFACE W/MOSF 10TQFN datasheet.pdf
IC SYNC SW-MODE BAT CHRGR 24VQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CRIMP SOCKET CONTACT 6MM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CTV 79C 79#22D SKT RECP datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT PLUG datasheet.pdf
Tri-Mode: +3.3 V, +5 V, Adjustable Micropower Linear Voltage Regulators IC datasheet.pdf