Vishay/Dale RLR05C9532FSBSL
RLR05C9532FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9532FSBSL
Brief Description
RES 95.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9532FSBSL.pdf
Availability of RLR05C9532FSBSL
QUANTITY
RLR05C9532FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9532FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9532FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9532FSBSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9532FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9532FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C9532FSBSL
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 20POS R/A datasheet.pdf
IC BUFF/DVR OPN DRN DL LP 6SON datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/PIN BOX datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
FUSE MCASE 32V 20A datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf