Vishay/Dale RLR05C9R10GSB14
RLR05C9R10GSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9R10GSB14
Brief Description
RES 9.1 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9R10GSB14.pdf
Availability of RLR05C9R10GSB14
QUANTITY
RLR05C9R10GSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9R10GSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C9R10GSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9R10GSB14
Related LinksRLR05C9, RLR05C9R10GSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9R10GSB14 Details Description
Related parts for RLR05C9R10GSB14
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 300MA 1.5 OHM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 750MHZ 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 45NS 28SOIC datasheet.pdf
PCI EXP STRADDLE 98P WHT 15U" datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 19A 1.6 MOHM SMD datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR VERT datasheet.pdf
RES SMD 56.9 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf