Vishay/Dale RLR05C9R10GSRSL
RLR05C9R10GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9R10GSRSL
Brief Description
RES 9.1 OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9R10GSRSL.pdf
Availability of RLR05C9R10GSRSL
QUANTITY
RLR05C9R10GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9R10GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9R10GSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9R10GSRSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9R10GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9R10GSRSL Details Description
Related parts for RLR05C9R10GSRSL
IC 10 BIT 2.5US DAC S/O 8-SOIC datasheet.pdf
TERM RING INSUL 12-10AWG #10 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 400MW ALF2 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 9.35NS 144TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
17+17 WAY MALE CRIMP S/BORE datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 25A 12VDC BLADE datasheet.pdf
CAP CER 910PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf