Vishay/Dale RLR05C9R31FSRSL
RLR05C9R31FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C9R31FSRSL
Brief Description
RES 9.31 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C9R31FSRSL.pdf
Availability of RLR05C9R31FSRSL
QUANTITY
RLR05C9R31FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C9R31FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C9R31FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C9R31FSRSL
Related LinksRLR05C9, RLR05C9R31FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C9R31FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C9R31FSRSL
IC LATCH OCTAL D-TYPE 20-SOIC datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 6 COIL 6.8UH SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 0804 datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 9V OUT datasheet.pdf
MOSFET N CH 40V 100A PQFN 5X6 datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf