Vishay/Dale RLR07C1003GMB14
RLR07C1003GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1003GMB14
Brief Description
RES 100K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1003GMB14.pdf
Availability of RLR07C1003GMB14
QUANTITY
RLR07C1003GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1003GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C1003GMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1003GMB14
Related LinksRLR07C1, RLR07C1003GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1003GMB14 Details Description
Related parts for RLR07C1003GMB14
PHOTODIODE BLUE 1.00MM SQ T1 3/4 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.4"L X 3.2"W datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 825 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MODULE XBEE W/WIRE ANT datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.056UF RADIAL datasheet.pdf