Vishay/Dale RLR07C10R0GRRSL
RLR07C10R0GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C10R0GRRSL
Brief Description
RES 10 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C10R0GRRSL.pdf
Availability of RLR07C10R0GRRSL
QUANTITY
RLR07C10R0GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C10R0GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C10R0GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C10R0GRRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C10R0GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C10R0GRRSL Details Description
Related parts for RLR07C10R0GRRSL
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 116W QUAD D 44SSOP datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf