Vishay/Dale RLR07C10R0GSRSL
RLR07C10R0GSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C10R0GSRSL
Brief Description
RES 10 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C10R0GSRSL.pdf
Availability of RLR07C10R0GSRSL
QUANTITY
RLR07C10R0GSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C10R0GSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C10R0GSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C10R0GSRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C10R0GSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C10R0GSRSL Details Description
Related parts for RLR07C10R0GSRSL
RES SMD 61.9 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR PC PWR SUPP 16-DIP datasheet.pdf
IC LIGHT TO VOLTAGE CONV 3PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
IC TXRX 2.4GHZ EMB/PROTOC 24QFN datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 450VDC 5AG datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD123 datasheet.pdf