Vishay/Dale RLR07C1102GMRSL
RLR07C1102GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1102GMRSL
Brief Description
RES 11K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1102GMRSL.pdf
Availability of RLR07C1102GMRSL
QUANTITY
RLR07C1102GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1102GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1102GMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1102GMRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1102GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1102GMRSL Details Description
Related parts for RLR07C1102GMRSL
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 50PPM DWN SPRD SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 53A TO252-3 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CBL 32POS 0.5MM JMPR TYPE A 7" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf