Vishay/Dale RLR07C1103GSRE6
RLR07C1103GSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1103GSRE6
Brief Description
RES 110K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1103GSRE6.pdf
Availability of RLR07C1103GSRE6
QUANTITY
RLR07C1103GSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1103GSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C1103GSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1103GSRE6
Related LinksRLR07C1, RLR07C1103GSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1103GSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C1103GSRE6
IC REG LDO 3.3V 5A TO220 datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 24-QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FOPC BOA 4DB SC/UPC DW SM datasheet.pdf
SNAP CONNECT E10 900MHZ datasheet.pdf
IC OPAMP GP 22MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf