Vishay/Dale RLR07C1202GMRSL
RLR07C1202GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1202GMRSL
Brief Description
RES 12K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1202GMRSL.pdf
Availability of RLR07C1202GMRSL
QUANTITY
RLR07C1202GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1202GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1202GMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1202GMRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1202GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1202GMRSL Details Description
Related parts for RLR07C1202GMRSL
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
Z-PACK HS3 SHR ASY 10R 50P datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADIS16385 datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15.9MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
XBEE PRO2.4 RANGE EXTENDER EU datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/8W 0805 datasheet.pdf