Vishay/Dale RLR07C1212FMB14
RLR07C1212FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1212FMB14
Brief Description
RES 12.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1212FMB14.pdf
Availability of RLR07C1212FMB14
QUANTITY
RLR07C1212FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1212FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C1212FMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1212FMB14
Related LinksRLR07C1, RLR07C1212FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1212FMB14 Details Description
Related parts for RLR07C1212FMB14
LED BLUE DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC AUDIO BUFFER 250MA TO263-5 datasheet.pdf
FEM.SOCKET 15M/S/R datasheet.pdf
DIRECT BAR LIGHT-109X128MM datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 21POS datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK NO CLR 12 IN datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
3.96 EP HDR ASSY 7P W/PEGS, GW datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf