Vishay/Dale RLR07C1213FRB14
RLR07C1213FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1213FRB14
Brief Description
RES 121K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1213FRB14.pdf
Availability of RLR07C1213FRB14
QUANTITY
RLR07C1213FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1213FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C1213FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1213FRB14
Related LinksRLR07C1, RLR07C1213FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1213FRB14 Details Description
Related parts for RLR07C1213FRB14
IC POT/MEM DIG NV 10/10K 16BGA datasheet.pdf
TYPE N MALE RG58C/U 24IN datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL 4.92" datasheet.pdf
Connector Socket 84 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf