Vishay/Dale RLR07C1270FSB14
RLR07C1270FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1270FSB14
Brief Description
RES 127 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1270FSB14.pdf
Availability of RLR07C1270FSB14
QUANTITY
RLR07C1270FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1270FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C1270FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1270FSB14
Related LinksRLR07C1, RLR07C1270FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1270FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C1270FSB14
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC CLOCK MEDIACLOCK 28SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 39POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SCSI & EBBI CABLE PRESS A datasheet.pdf
IC BLUETOOTH READY CTRLR 54DSBGA datasheet.pdf
HLNK CABLE ALIGNER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf