Vishay/Dale RLR07C1273FSB14
RLR07C1273FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1273FSB14
Brief Description
RES 127K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1273FSB14.pdf
Availability of RLR07C1273FSB14
QUANTITY
RLR07C1273FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1273FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C1273FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1273FSB14
Related LinksRLR07C1, RLR07C1273FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1273FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C1273FSB14
CONN HEADER .100 SINGL R/A 29POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
SW SNAP SPDT 7A SOLDER TERM 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1.2 UNF 5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.2A 4X2SON datasheet.pdf