Vishay/Dale RLR07C12R1FSRSL
RLR07C12R1FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C12R1FSRSL
Brief Description
RES 12.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C12R1FSRSL.pdf
Availability of RLR07C12R1FSRSL
QUANTITY
RLR07C12R1FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C12R1FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C12R1FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C12R1FSRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C12R1FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C12R1FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C12R1FSRSL
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X8R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 25POS .3M datasheet.pdf
RES 77.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M8 NYLON datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT SKT datasheet.pdf