Vishay/Dale RLR07C1302FPRE6
RLR07C1302FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1302FPRE6
Brief Description
RES 13K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1302FPRE6.pdf
Availability of RLR07C1302FPRE6
QUANTITY
RLR07C1302FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1302FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C1302FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1302FPRE6
Related LinksRLR07C1, RLR07C1302FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1302FPRE6 Details Description
Related parts for RLR07C1302FPRE6
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
BOARD PIC CLICKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf