Vishay/Dale RLR07C1302GSBSL
RLR07C1302GSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1302GSBSL
Brief Description
RES 13K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1302GSBSL.pdf
Availability of RLR07C1302GSBSL
QUANTITY
RLR07C1302GSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1302GSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1302GSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1302GSBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1302GSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1302GSBSL Details Description
Related parts for RLR07C1302GSBSL
FIXED IND 390UH 55MA 35 OHM TH datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
MOSFET P-CH 50V 9.9A DPAK datasheet.pdf
BOX ABS TRN GREEN 2.4"L X 1.85"W datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOEIAJ datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL VERT GOLD datasheet.pdf
BKWY HEADER 15 SAU 36POS datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf