Vishay/Dale RLR07C1332FSBSL
RLR07C1332FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1332FSBSL
Brief Description
RES 13.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1332FSBSL.pdf
Availability of RLR07C1332FSBSL
QUANTITY
RLR07C1332FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1332FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1332FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1332FSBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1332FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1332FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C1332FSBSL
IC SWITCH SPDT 6DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V 1111 datasheet.pdf
CABLE W/PACKARD CONNECTOR 18" datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 17.6KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 26AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf