Vishay/Dale RLR07C1372FRRSL
RLR07C1372FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1372FRRSL
Brief Description
RES 13.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1372FRRSL.pdf
Availability of RLR07C1372FRRSL
QUANTITY
RLR07C1372FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1372FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1372FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1372FRRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1372FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1372FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C1372FRRSL
IDC CABLE - MDG50K/MC50M/MDK50K datasheet.pdf
HEATSINK VERT/HORIZ BLACK TO-220 datasheet.pdf
IC COUNTER 4-BIT SYNC 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BUZZ VAC 2KHZ FAST DBL PULS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.74 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
JT 6C 6#12 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 2.5VDC 1000UF 15 MOHM datasheet.pdf