Vishay/Dale RLR07C13R3FSBSL
RLR07C13R3FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C13R3FSBSL
Brief Description
RES 13.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C13R3FSBSL.pdf
Availability of RLR07C13R3FSBSL
QUANTITY
RLR07C13R3FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C13R3FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C13R3FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C13R3FSBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C13R3FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C13R3FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C13R3FSBSL
RES SMD 43 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/2.5V 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CB BTS FT 11 ASY J datasheet.pdf
S20 RED PULLTIGHT SEAL 6" RNDM datasheet.pdf