Vishay/Dale RLR07C1473FPR36
RLR07C1473FPR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1473FPR36
Brief Description
RES 147K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1473FPR36.pdf
Availability of RLR07C1473FPR36
QUANTITY
RLR07C1473FPR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1473FPR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C1473FPR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1473FPR36
Related LinksRLR07C1, RLR07C1473FPR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1473FPR36 Details Description
Related parts for RLR07C1473FPR36
RES SMD 51.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SCSI 18-LINE TERM 28-TSSOP datasheet.pdf
RES 10 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 10W datasheet.pdf
POT LINEAR POSITION datasheet.pdf
RES 249 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS INLINE PIN datasheet.pdf
680UF 35V 10X20 datasheet.pdf