Vishay/Dale RLR07C1502GMRSL
RLR07C1502GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1502GMRSL
Brief Description
RES 15K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1502GMRSL.pdf
Availability of RLR07C1502GMRSL
QUANTITY
RLR07C1502GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1502GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1502GMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1502GMRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1502GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1502GMRSL Details Description
Related parts for RLR07C1502GMRSL
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
LAMP INCAND T-3 1/4 BAYONET 10PK datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE RED datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf