Vishay/Dale RLR07C1502GPRSL
RLR07C1502GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1502GPRSL
Brief Description
RES 15K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1502GPRSL.pdf
Availability of RLR07C1502GPRSL
QUANTITY
RLR07C1502GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1502GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1502GPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1502GPRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1502GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1502GPRSL Details Description
Related parts for RLR07C1502GPRSL
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRANS PNP 140V 16A TO-204 datasheet.pdf
VOLTMETER 20VDC LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
PCB ADAPTER 5-POLE FOR HAN DDD M datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W SMV datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf
350 TB SOCKET VER SMT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 16SOIC datasheet.pdf