Vishay/Dale RLR07C1503FRR36
RLR07C1503FRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1503FRR36
Brief Description
RES 150K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1503FRR36.pdf
Availability of RLR07C1503FRR36
QUANTITY
RLR07C1503FRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1503FRR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C1503FRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1503FRR36
Related LinksRLR07C1, RLR07C1503FRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1503FRR36 Details Description
Related parts for RLR07C1503FRR36
RES SMD 40K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ7 PG29 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 9POS 7MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf