Vishay/Dale RLR07C1580FRRSL
RLR07C1580FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1580FRRSL
Brief Description
RES 158 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1580FRRSL.pdf
Availability of RLR07C1580FRRSL
QUANTITY
RLR07C1580FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1580FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1580FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1580FRRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1580FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1580FRRSL Details Description
Related parts for RLR07C1580FRRSL
DIP CABLE - CDR40S/AE40M/X datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 9V datasheet.pdf
CONN INTERPOSER 200POS 22MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 24VOUT SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 19A POWERFLAT datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
SPACER FRONT SENSING TYPE 1=10PC datasheet.pdf
IRON LED 25 WATT 120V datasheet.pdf
BATT VRLA 12 V 12AH datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf