Vishay/Dale RLR07C1582FSBSL
RLR07C1582FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1582FSBSL
Brief Description
RES 15.8K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1582FSBSL.pdf
Availability of RLR07C1582FSBSL
QUANTITY
RLR07C1582FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1582FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1582FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1582FSBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1582FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1582FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C1582FSBSL
IC ADC 12BIT SERIAL 8-SOIC datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR VERT datasheet.pdf
FUSE INDUST 20A 500V CLASS GG datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.3A 4WLCSP datasheet.pdf
IC REDRIVER LVDS 4CH 48TQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 55POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 150V FLATPCK datasheet.pdf