Vishay/Dale RLR07C1584FSBSL
RLR07C1584FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1584FSBSL
Brief Description
RES 1.58M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1584FSBSL.pdf
Availability of RLR07C1584FSBSL
QUANTITY
RLR07C1584FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1584FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1584FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.58M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1584FSBSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1584FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1584FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C1584FSBSL
IC SYNCH SEPARATOR W/AFC 16-DIP datasheet.pdf
Connector Header 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMP DUAL OFFSET LV 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
LED SOLERIQ S13 5000K WHITE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
OSC SO 100.000MHZ LVTTL SMD datasheet.pdf