Vishay/Dale RLR07C15R4FRR36
RLR07C15R4FRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C15R4FRR36
Brief Description
RES 15.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C15R4FRR36.pdf
Availability of RLR07C15R4FRR36
QUANTITY
RLR07C15R4FRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C15R4FRR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C15R4FRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C15R4FRR36
Related LinksRLR07C1, RLR07C15R4FRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C15R4FRR36 Details Description
Related parts for RLR07C15R4FRR36
CONN RING TERM 4AL 6CU 3/8 datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 620 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE WI-FI RF PAD ANTENNA SMT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf