Vishay/Dale RLR07C1780FPRSL
RLR07C1780FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1780FPRSL
Brief Description
RES 178 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1780FPRSL.pdf
Availability of RLR07C1780FPRSL
QUANTITY
RLR07C1780FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1780FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1780FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1780FPRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1780FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1780FPRSL Details Description
Related parts for RLR07C1780FPRSL
IC LVDS SERDES XMITTR 48-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
TX HS COMPACT HAND HELD datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GBC CERAMIC 32V CARD 16A datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CRYSTAL 31.2500 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V 20% X5R 1206 datasheet.pdf