Vishay/Dale RLR07C1823FSRSL
RLR07C1823FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C1823FSRSL
Brief Description
RES 182K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C1823FSRSL.pdf
Availability of RLR07C1823FSRSL
QUANTITY
RLR07C1823FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C1823FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C1823FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C1823FSRSL
Related LinksRLR07C1, RLR07C1823FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C1823FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C1823FSRSL
RM 12 REC. 5 POS. W/SOCKET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 50V 0.5A 16SO datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
POWER DRIVER 3 PHASE 600V MODULE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf