Vishay/Dale RLR07C2000GMRSL
RLR07C2000GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2000GMRSL
Brief Description
RES 200 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2000GMRSL.pdf
Availability of RLR07C2000GMRSL
QUANTITY
RLR07C2000GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2000GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2000GMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2000GMRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2000GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2000GMRSL Details Description
Related parts for RLR07C2000GMRSL
IC CTRLR HOTSWP NEG VOLT SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
LABEL POLY WHITE 69.9X19.1MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 95 MOHM datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1.8K OHM 14DIP datasheet.pdf
INNER PANEL/SUPPORTS HMEP SERIES datasheet.pdf
13+13 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
BLUNT TRIM KIT FOR 19.5"X63" MAT datasheet.pdf
DSUB 21X1 M PCB G 50OHM T datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf