Vishay/Dale RLR07C2003GSB14
RLR07C2003GSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2003GSB14
Brief Description
RES 200K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2003GSB14.pdf
Availability of RLR07C2003GSB14
QUANTITY
RLR07C2003GSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2003GSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C2003GSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2003GSB14
Related LinksRLR07C2, RLR07C2003GSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2003GSB14 Details Description
Related parts for RLR07C2003GSB14
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 900MA 110 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 100MW SOD523 datasheet.pdf
RES MO 3W 120K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf