Vishay/Dale RLR07C2054FSB14
RLR07C2054FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2054FSB14
Brief Description
RES 2.05M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2054FSB14.pdf
Availability of RLR07C2054FSB14
QUANTITY
RLR07C2054FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2054FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C2054FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.05M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2054FSB14
Related LinksRLR07C2, RLR07C2054FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2054FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C2054FSB14
IC DAC 10BIT QUAD PARALL 28-SSOP datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR SYNC ADJ 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
LABEL DIE CUT SILVER datasheet.pdf
CONN MOD HOUSING RJ45 UNSHIELDED datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 30A I2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 241 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
DSUB 25 F PCB STR G GOLD datasheet.pdf