Vishay/Dale RLR07C2152FSR36
RLR07C2152FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2152FSR36
Brief Description
RES 21.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2152FSR36.pdf
Availability of RLR07C2152FSR36
QUANTITY
RLR07C2152FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2152FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C2152FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2152FSR36
Related LinksRLR07C2, RLR07C2152FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2152FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C2152FSR36
CONN RCPT 28POS .100" DUAL HORZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 75A SOT-227B datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
INDUCTIVE SENSOR M18 16MM PNP NO datasheet.pdf
RES 3.09 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.3A 5SOT23 datasheet.pdf