Vishay/Dale RLR07C21R5FRBSL
RLR07C21R5FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C21R5FRBSL
Brief Description
RES 21.5 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C21R5FRBSL.pdf
Availability of RLR07C21R5FRBSL
QUANTITY
RLR07C21R5FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C21R5FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C21R5FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C21R5FRBSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C21R5FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C21R5FRBSL Details Description
Related parts for RLR07C21R5FRBSL
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 1UF 10V 0805 datasheet.pdf
C SH TII 1 I/O REC INS C-2P3S datasheet.pdf
IC FIFO 256X18 SYNC 15NS 68-PLCC datasheet.pdf
RING INSULKRIMP TAPE(2000/RL) datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 876MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf