Vishay/Dale RLR07C2202GSB14
RLR07C2202GSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2202GSB14
Brief Description
RES 22K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2202GSB14.pdf
Availability of RLR07C2202GSB14
QUANTITY
RLR07C2202GSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2202GSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C2202GSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2202GSB14
Related LinksRLR07C2, RLR07C2202GSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2202GSB14 Details Description
Related parts for RLR07C2202GSB14
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A MULTIWATT15 datasheet.pdf
CABLE SHIELD M-F 5POS PUR 2.0M datasheet.pdf
CABLE ASSY MT-RJ/MT-RJ 625 1M datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS 1.5MM TIN datasheet.pdf
CONN FIBER LC2 MM 172UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
IGBT 650V 140A 450W TO247AC datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 64POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf