Vishay/Dale RLR07C2202GSR36
RLR07C2202GSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2202GSR36
Brief Description
RES 22K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2202GSR36.pdf
Availability of RLR07C2202GSR36
QUANTITY
RLR07C2202GSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2202GSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C2202GSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2202GSR36
Related LinksRLR07C2, RLR07C2202GSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2202GSR36 Details Description
Related parts for RLR07C2202GSR36
IC REG LDO -5V 0.5A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.2A AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 1W datasheet.pdf